• +4 0722 783 065
  • info@roadgrandtour.ro

One Night Stand - 4 august 2017, Academia Titi Aur

Descriere

Academia Titi Aur isi va deschide din nou, pentru noi, portile. 

Va exista o limita de 60 de sportivi inscrisi la fiecare categorie in parte. In cazul in care exista cerere mai mare, se poate ajunge la doua semifinale din care primii 20 ai fiecarei semifinale sa se intalneasca in marea finala. Decizia finala se va lua MIERCURI 2 august la ora 16:00. In acel moment, daca nu au existat cereri de marire a limitei de 60 de sportivi inscrisi, se va ramane la O SINGURA cursa.

Aceasta cursa este una de eliminare. Startul este in grup compact, se vor parcurge 3-5 tururi de incalzire, tururi in care nu se va intampla nimic, dupa care, la fiecare tur, ultimul pozitionat va fi eliminat din concurs. 

De asemenea, sportivii/sportivele prinse cu un tur din urma, sunt eliminate din concurs. Exceptie o face cazul in care un sportiv prinde singur cu un tur din urma intreg plutonul. Atunci se considera caz particular si se vor lua decizii speciale in functie de momentul cursei. 

La cursa fetelor (ne asteptam ca numarul de 60 sa nu fie atins), in cazul in care vor fi sub 15 sportive la start, eliminarea se va face la 2 tururi de circuit, inloc de unul singur. 
Rezervările pentru această cursă s-au încheiat.

Detalii

Înscrierile se realizeaza doar online și doar în perioada indicată mai jos.

Inchiderea înscrierilor : 04.08.2017 ora 12

Taxa de înscriere/ciclist : 40 lei 

Plata se face prin ordin de plată în contul organizatorului:

Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
IBAN : RO07 BTRL 0300 1205 U449 39XX,
Banca : TRANSILVANIA sucursala Ploiesti. 
  • Ridicare kituri 18:00-19:20 la terasa/restaurant din incinta ATA
  • 19:00 se poate intra cu bicicleta pe pista. Pana atunci, sunt sesiuni de antrenamente karting, asa ca va rugam sa nu intrati cu bicicleta pe pista de concurs. 
  • 19:30 start cursa fete
  • 20:15 final cursa fete
  • 20:30 start cursa baieti
  • 22:00 final cursa baieti
  • 22:15 premierea tuturor categoriilor


IMPORTANT: masinile se parcheaza la intrarea in complex. Doar masinile organizatorilor si salvarea au acces

  • 18:00 - Ridicare kituri de la locul faptei - Academia Titi Aur

Se vor premia

  • primul EXPERT (sportivi legitimati ca elite > 19 ani)
  • primul JUNIOR EXPERT (sportivi legitimati ca elite < 18 ani)
  • primul AMATOR (sportivi legitimati sau nu, ca amatori)
  • prima FATA (indiferent de legitimare)

700 lei, tricou polo&bidon
hansgrohe, 
boxa portabila HiFi Center, sapca Turul Frantei, vitamine Secom, rucsac Husvarna

Primul dintre amatori primeste si echipament de ciclism Diablos.

In cazul sportivilor
experti (legitimati la cluburi ca sportivi profesionisti), juniori sau seniori,
daca nu se vor strange minim 7 la o categorie, se vor cumula cele doua
categorii iar premiul va fi de 1000 lei plus toate minunile de mai sus :)
 

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
42 Marin Victor Masculin 25 Amator Masculin 19-29   #EmmedueClub Da
44 Stanciu Niculae Masculin 44 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Andre Stan Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Bazavan Razvan Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
43 Savin Bogdan Masculin 34 Amator Masculin 30-39   Jet Power Team Nu
42 stana gheorghe Masculin 25 Amator Masculin 19-29   VeloSport Oradea Nu
43 Moroiu Adrian Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
43 Alexandru Catalin Masculin 35 Amator Masculin 30-39 Nu
42 Negreanu Sergiu Masculin 27 Amator Masculin 19-29 Nu
44 Ticlete Petri Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Nu
42 GRECU Alexandru Masculin 29 Amator Masculin 19-29 Nu
42 Tucu Florin Masculin 20 Amator Masculin 19-29 Nu
43 Enache Cristian Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
43 Kiseleff Adrian Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Da
46 Chirita George Masculin 66 Amator Masculin 60+ Da
43 Manea Florin-Catalin Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
33 Sandu-Radu Roxana Feminin 37 Amator Feminin 30-39   Daimon Women Cycling Team Da
43 Marcu Eugen Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Nu
42 Rotaru Andrei Vlad Masculin 25 Amator Masculin 19-29 Nu
32 Ioana Sabo Feminin 25 Amator Feminin 19-29 Nu
34 Ana-Maria Cristina Dobre-Calman Feminin 49 Amator Feminin 40-49   Daimon Women Cycling Team Nu
43 Bidilici Cosmin Masculin 33 Expert Masculin 30-39   CSA Steaua București Da
43 Dobre Andrei Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Da
43 Gulie Radu Masculin 36 Amator Masculin 30-39   Tiptil Nu
44 Ion Dragos Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Team Porsche Da
41 Andrei Ionuț Andrei Masculin 18 Expert Masculin <=18   ~Petrolul Ploiești~ Da
32 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 22 Expert Feminin 19-29   SportGuru BCR Racing Team Da
44 Benea Dragos Masculin 42 Amator Masculin 40-49   BACAU Da
44 Porumb George Masculin 48 Amator Masculin 40-49 Da
41 Porumb George-Andrei Masculin 16 Expert Masculin <=18   Olimpia Bucuresti Da
42 Cristian Mihnea Masculin 19 Expert Masculin 19-29   Cs. Olimpia Bucuresti Da
43 Negoita Catalin Masculin 37 Amator Masculin 30-39   CVWG Racing Da
43 Boulescu George Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Marasescu Alexandru Constantin Masculin 30 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Stroescu Radu Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Tomuta Daniel Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Anghelache George Daniel Masculin 34 Amator Masculin 30-39   SportGuru BCR Racing Team Da
41 Bidilici Cristian Masculin 18 Expert Masculin <=18   CSA Steaua București Da
43 Radoi Petrisor Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
46 Derșidan Ioan Cristian Masculin 65 Amator Masculin 60+ Nu
34 Ceausescu Adriana Feminin 40 Expert Feminin 40-49 Da
45 Stoica Zaharie Marghiloman Masculin 51 Amator Masculin 50-59 Da
41 Stoica Tudor Marghiloman Masculin 11 Amator Masculin <=18 Da
41 Vasiloiu Valentin Masculin 17 Expert Masculin <=18   ~Petrolul Ploiești~ Da
43 perianu vlad gabriel Masculin 30 Amator Masculin 30-39   Surzilor Da
33 Gheorghiu Elena Feminin 31 Amator Feminin 30-39 Da
42 Barbu Leonard Masculin 21 Expert Masculin 19-29   CSA Steaua București Da
34 Vasiliu Simona Feminin 41 Amator Feminin 40-49   Rose Bikes Da
43 Giminadis Mihai Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
41 Dumitru Cristian Masculin 17 Expert Masculin <=18 Da
34 Burchill Alexandra Feminin 42 Amator Feminin 40-49 Da
33 Gal Diana Feminin 35 Amator Feminin 30-39   Vodafone Cycling team Da
43 Ghitoc Lucian Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
32 Ciolacu Andreea Teodora Feminin 20 Amator Feminin 19-29   C.S.M. Braila Da
44 Sava Mihail Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Avram Bogdan Masculin 30 Amator Masculin 30-39 Nu
44 Tcaciuc Sebastian Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
44 Sava Adrian Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Da
44 Dudoiu Mihai Masculin 41 Amator Masculin 40-49   Corbii Da
41 petrisor patrick Masculin 18 Amator Masculin <=18 Da
42 Dumitrescu Andrei Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Nu
43 Ungur Sorin Masculin 30 Amator Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Da
41 Dumitrescu Gerhard Masculin 18 Expert Masculin <=18   SportGuru BCR Racing Team Da
44 Cincora Cosmin Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Serghei Mihai Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
41 Dan Mihai Cristian Masculin 18 Expert Masculin <=18   Olimpia Bucuresti Nu
33 Cecilia Dalvaru Feminin 34 Amator Feminin 30-39   Scott Geiger Team Da
42 Chivu Stefan Masculin 20 Amator Masculin 19-29   FreeRiderPunctRo Nu
44 Diaconescu Marius Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Drujbarii pe 2 roti Nu
41 Cojanu Andrei Masculin 18 Expert Masculin <=18   SportGuru BCR Racing Team Da
41 Furtună Andrei Masculin 18 Expert Masculin <=18   CS. OLIMPIA Da
33 Campian Roxana Feminin 39 Amator Feminin 30-39   Oracle Cycling Team Da
43 Campian Horatiu-Alin Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
42 Lungu Catalin Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Da
41 Stoian Andrei Daniel Masculin 17 Expert Masculin <=18   CSA Steaua București Nu
32 Bunea Ruxandra Feminin 28 Amator Feminin 19-29   Daimon Women Cycling Team Da
34 tatu loredana Feminin 40 Amator Feminin 40-49 Nu
41 Harpau Gabriel Masculin 17 Amator Masculin <=18   Focus Cycling Team Da
42 Chiriac Florin Masculin 26 Amator Masculin 19-29   Servertech Cycling Da
43 Popa Adrian Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
34 Ionescu Dariela Feminin 44 Amator Feminin 40-49   #EmmedueClub Da
45 Cristian Stan Masculin 52 Amator Masculin 50-59   #EmmedueClub Da
42 baciu iulian Masculin 19 Expert Masculin 19-29   CS Olimpia Da
43 Aurel Suciu Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Nu
44 Ulisse Gheduzzi Masculin 46 Amator Masculin 40-49   Scott Geiger Team Da
43 manescu vlad Masculin 33 Amator Masculin 30-39   Giant Team Romania Da
43 Ciocan Alex Masculin 39 Expert Masculin 30-39   SportGuruBCRRacingTeam Da
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 31 Amator Masculin 30-39   321sport Da
32 Miriam Stan Feminin 20 Expert Feminin 19-29   CS Otopeni Da
41 Stan Emanuel Masculin 18 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
43 Conciu Cristian Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Da
43 Frunzeanu Marian Masculin 36 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
42 Plesea Valentin Masculin 24 Expert Masculin 19-29   HC Cycling Team Da
43 Puiu Mihai Masculin 36 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Nu
41 Jitaru Ciprian Masculin 17 Amator Masculin <=18 Nu
44 Mihoci George Masculin 48 Amator Masculin 40-49 Da
42 Milea Radu Masculin 29 Amator Masculin 19-29   SportGuru BCR Racing Team Da
42 Dan Radu Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Nu
41 Grigore Adrian Masculin 16 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
43 Popa Robert Masculin 38 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
43 Vasilescu Florin Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Nu
33 Gageanu Dumitrescu Ana Maria Feminin 30 Amator Feminin 30-39 Da
42 Nechita Andrei Masculin 29 Expert Masculin 19-29   Cycling Team Timisoara Da